1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
givi [52]
2 years ago
15

Plzzzzzzzzz help thank u

Mathematics
2 answers:
Vikki [24]2 years ago
6 0

Answer:

I think the answer is A

A is the answer

Readme [11.4K]2 years ago
4 0

Answer:

(b)

Step-by-step explanation:

you are taking 3 away from 1, leaving you with -2

You might be interested in
Divide the number in the thousands place by itself and then multiply the answer by 0. Write your answer in the tenths place
Ivanshal [37]
Number: 1111
1111/1111=1
1*0= 0
Now put 0 in the tenths place
01

Hope this Helped :)
5 0
3 years ago
Can someone pls help me
noname [10]

Answer: Hewo, there! your Answer is Below

18.2 Would be your answer rounded to the nearest tent the Orignal Answer was 18.24

Step-by-step explanation:

Hope this Helps you!!!

Have a great day!!!

3 0
2 years ago
How was ABCDEFGH transformed to A'B'C'D'E'F'G'H'?
Yanka [14]
So ur going from a smaller shape to a larger shape....means the scale factor is more then 1. The scale factor is the number that u multiply the original shape by to get the other shape.

so lets look at DE...it is 2.....and D'E' is 6

so 2 * x = 6...with ur scale factor being x
2x = 6
x = 6/2
x = 3.....so the scale factor is 3....because multiplying the original shape by 3, gives u the other shape

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
−3xy ^5 (8y) Simplified
german
-24xy^6 is that simplified
4 0
3 years ago
You earned $75.70. You would like to buy some new T-shirts. Estimate the number of T-shirts you can buy if each one costs $10.80
Alex787 [66]
the answer is 7 t-shirts

divide 75.70 by 10.80

hope this helped :)
4 0
3 years ago
Other questions:
  • What is the interior angle ?4x+52+50=180
    8·1 answer
  • Sue has 3 times as many beads as Jo.
    14·2 answers
  • Which statement about the following system is correct?
    10·1 answer
  • A 2-pound bag of sugar contains 227 one-teaspoon servings and costs $2.49. A batch of muffins uses 3/4 cup of sugar. How many wh
    12·1 answer
  • Can someone explain how to calculate a unit rate ​
    9·1 answer
  • Greg spent $47.45 on five books. If each book cost the same amount, how much does one book cost?
    5·2 answers
  • Rewright so 8.3x10^6 has the power of 10^7​
    10·1 answer
  • PLEASE HELP ASAP 30 POINTS!!!
    13·1 answer
  • Should Santa put Santa's hands in water that's 80° Celsius? What is the Fahrenheit equivalent?​
    15·1 answer
  • A chemist is using 381 milliliters of a solution of acid and water. If 12.2% of the solution is acid, how many milliliters of ac
    7·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!