1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Artist 52 [7]
2 years ago
5

I really need help on this question!!!! Please

Mathematics
1 answer:
zhannawk [14.2K]2 years ago
4 0

It's saying <em>d </em><em> </em>÷ <em>h </em><em> </em>= <em>x.</em>

<em>d </em> is the money

<em>h</em> is the hours

<em>x</em> is the unknown answer

You might be interested in
If a rectangular prism has a length width and height of 38 cm 58 cm in 78 cm respectively in the volume of the prism is blank cu
netineya [11]

Answer:

7 but not sure

Step-by-step explanation:

7 0
2 years ago
How to simplify using distributive -8(x + 4)
slega [8]
-8x-32 is the answer
6 0
3 years ago
What is 80% of 38 ? plzzzz help
Ray Of Light [21]

Answer:

30.4

Step-by-step explanation:

80x38/100

7 0
2 years ago
Read 2 more answers
Shelly is making a pancake recipe that calls for 1/4 cup of oatmeal for every 3/4 cup of flower. How much flour will Shelley nee
umka2103 [35]

Answer:

she would use the 3/4 cups of flour 6 times, so 3/4*6 = 9/2 or 4.5

OR <u>4 1/2</u>, 4 cups and a half of flour.

5 0
3 years ago
Marco. Need to buy some cat food at the nearest store three bags of cat food cost $15.75 how much with Marcos me on five bags of
11Alexandr11 [23.1K]

Answer:

$26.25

Step-by-step explanation:

We are told that Marco needs to buy some cat food. At the nearest store, 3 bags of cat food cost $15.75.  

First of all we will find cost of 1 bag of cat food by dividing 15.75 by 3.

   

 

Now we will find the amount that Marco has spend for 5 bags of cat food by multiplying 5.25 by 5.  

Therefore, Marco has spend $26.25 for purchasing 5 bags of cat food.    

5 0
2 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • PLEASE HELP MEEEEEEEEEEEEEEEE!!!!!
    12·2 answers
  • "twelve diminished by six times a number
    8·1 answer
  • Justin is considering two websites for downloading music.The costs are detailed here.
    14·1 answer
  • Find the probability of showing the product 6
    14·1 answer
  • The difference between x<br> and half of y.
    13·1 answer
  • A student bought 3 shirts at $12.25 each and 2 pairs of pants at $25.50 each. How much money
    10·1 answer
  • A manufacturer of detergent claims that the contents of boxes sold weigh on average at least 20 ounces. The distribution of weig
    10·1 answer
  • cooper's jump rope is for 4 2/5. luke's jump rope is 4 3/4 ft long. whose jump rope is longer? how much longer? show your work
    5·1 answer
  • PLEASE HELP ME RIGHT ANSWERS ONLY Your gas-powered weed trimer has a tank that holds 0.72 gallons. If you burn 0.13 gallons ever
    7·1 answer
  • [(3x-2)(x+6)]-[(x-1)(2x)]=103 steps
    15·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!