1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
scoundrel [369]
2 years ago
6

tell me which 4 letters are correct! A? B? C? D? E? F? if you get them right i will give you brainliest!!

Mathematics
1 answer:
butalik [34]2 years ago
5 0

Answer:

B, E, D, and C

Step-by-step explanation:

You might be interested in
Need help with these two math problems
Gnom [1K]

Answer:

y = (x - 1)(x - 3)

y = (x + 2)^2

Step-by-step explanation:

3)

Has roots at x = {1, 3}

y = (x - 1)(x - 3)

4)

Has double root at x = -2

y = (x + 2)^2

8 0
3 years ago
(X+m)(c+n) if m=5 and n=-7
oksian1 [2.3K]

Answer: -7/5

​

Step-by-step explanation:

x = - 5cm^2 - 7m^2 + 35/ m (5c - 7), C = (cross out the equal sign) 7/5 and m = (cross out the equal sign) 0 and n = -7/5

5 0
2 years ago
Is the triangle with side lengths of 20 mm, 24 mm,<br> and 36 mm a right triangle
adoni [48]

Answer:

no it's an acute triangle

Step-by-step explanation:

why? because any angle below 90 degrees is considered an acute triangle which in your case 20,24, and 36 are all very far from being a right triangle

7 0
4 years ago
Construct quadratic equation whose root are -3,+5.show the sloving​
harkovskaia [24]

Answer:

hope this will help u .

plz mark me brainliest

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Find the unit price
Mrac [35]

Answer:

Price per ounce is $0.062

Step-by-step explanation:

Here, we want to find the unit price in which this vase is price per ounce

Firstly, we need the total ounce value

1 pound = 16 ounce

so two pounds will be 2 * 16 = 32 ounces

So the total ounce value is 32 ounces + 8 ounce = 40 ounces

So 40 ounces = $2.48

price per ounce will be $2.48/40 = $0.062 per ounce

3 0
3 years ago
Other questions:
  • NewMovies charge $4 each month to use their DVD rental service and $2.25 per DVD rental. Trya’s bill month was $31. How many DVD
    12·1 answer
  • A shoekeeper uses this formula to work out the
    8·1 answer
  • Which is f(5) for the function -2xsquared + 2x -3
    5·1 answer
  • 76.<br>175/50<br><img src="https://tex.z-dn.net/?f=%20%5Cfrac%7B%20%5Csqrt%5B3%5D%7B175%7D%20%7D%7B%20%5Csqrt%5B3%5D%7B50%7D%20%
    6·1 answer
  • aminia is running a race thats 13.1 miles long. she is running at pace of 9 miles per hour. she has completed 1/3 of race. how m
    10·1 answer
  • Tom, Larry, Roberta, and John enjoy roller Coasters. Whenever a new roller Coaster opens near their town,
    12·1 answer
  • PLEASE HELP I AHVE TEN MINUTES LEFT ILL GIVE SO MANY POINTS OELASE
    8·2 answers
  • Consider the absolute value equation x+2=3
    14·1 answer
  • The survey was done to test the suggestion that the proportion of younger adults who use their horn is greater than the proporti
    12·1 answer
  • An airplane flew 2400 miles in 4 hours if the plane for the same number of miles each hour how many miles it fly in 1 hour
    11·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!