1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
daser333 [38]
3 years ago
9

7) Ashley deposited a $1,520.25 paycheck, a $710 stock dividend check,

Mathematics
1 answer:
ohaa [14]3 years ago
7 0

The amount that was in her account after the deposit was made is :$4,127.70.

<h3>Deposited amount:</h3>

Using this formula

Saved amount=Paycheck deposited+ Stock dividend check+ Rebate check+Cash paid checking account+Original  account balance

Let plug in the formula

Saved amount=$1,296.45+$1,520.25+$710+$60+$541

Saved amount=$4,127.70

Inconclusion the amount that was in her account after the deposit was made is :$4,127.70.

Learn more about deposit here:brainly.com/question/4718431

You might be interested in
Can someone please help me solve 10y-2y=64
sashaice [31]

Answer:

y=8

Step-by-step explanation:

first you want to subtract 2y from 10y which will give you 8y and then divide both sides by 8 to get y alone and you will get y=8

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
F(x) = (2x² – 3)^(-2a? – 9)11
Sonbull [250]

Answer:

-44ax^2-198x^2+66a+297

Step-by-step explanation:

there

5 0
4 years ago
23. Which equation is equivalent to 3x+ 4y = 15?
Vlad [161]

Answer:

y=\frac{15}{4}-\frac{3}{4}x

Step-by-step explanation:

3x+ 4y = 15\\4y=15-3x\\y=\frac{15}{4}-\frac{3}{4}x

5 0
3 years ago
Imagine you are having a potluck at your church this week. You are going to bring a dessert to share. This project includes a re
harina [27]

Answer: You will need to multiply them by 5

Step-by-step explanation: 120÷24=5. So you would need to multiply all ingredients by 5 to get enough for 120 people.

3 0
3 years ago
Find the unit rate: $3.60 for 3 pounds of apples. How much does it cost for 1 pound of apples? *
mario62 [17]

Answer:

$1.20

Step-by-step explanation:

3.6/3=1.2

you would divide for the unit rate or in other words simplify it.

7 0
3 years ago
Other questions:
  • What is seven minus eight over three?
    12·2 answers
  • Write the following in slope intercept form:
    8·1 answer
  • una madre compra a su hija una caja de bombones favoritos la caja tiene forma de prisma triangular de 21 cm de largo y 12 cm de
    9·1 answer
  • Factor 18x+6y using the greatest common factor
    11·2 answers
  • Can someone help me with number 25
    8·1 answer
  • The answer to this problem and how it is for
    10·1 answer
  • I need this answer for my math class thanks
    15·1 answer
  • A running track has a diameter 100 m. find the area of the running track in square meters.
    12·2 answers
  • It cost Jocelyn $5.60 to send 56 text messages. How much would it cost to send 198 text messages?
    15·1 answer
  • Below is the graph of trigonometric function. It has a maximum point at (1.5,3.2) and it has a minimum point at (4.75,-1.6). Wha
    8·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!