1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Setler79 [48]
3 years ago
5

Is the equation a linear function or nonlinear function?

Mathematics
2 answers:
Andreas93 [3]3 years ago
6 0

Answer:

it is definitely a linear function

Step-by-step explanation:

this is because an increase in one side of the equation leads to an increase in the other

RUDIKE [14]3 years ago
5 0

Answer:

i think Linear function not sure

Step-by-step explanation:

You might be interested in
What is the answer to <br> 6x&gt; -54
Anestetic [448]

Answer:

6 times whatever x is would be greater that -54

7 0
3 years ago
What numbers multiply to 0.32 and also add to 1.2
mylen [45]
.08 x .04 is the right answer

6 0
4 years ago
What is the quotient to four dived by fifty
allsm [11]
0.08 if 4 divided by 50
12.5 if 50 divided by 4
8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Which statement is true about the geometric figure that can contain these points?
snow_lady [41]

I believe the answer is o<span>ne plane can be drawn so it contains all three points for this question.</span>

<span />

5 0
4 years ago
19)
lesantik [10]
It would be answer D your welcome
3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • What is the sum of the polynomials
    11·1 answer
  • The diameter of a circle is 444 units. What is the radius of the circle?
    15·1 answer
  • What is the solution set of {x | x &lt; -5} ∩ {x | x &gt; 5}
    6·1 answer
  • This problem has been solved!See the answerA municipal bond service has three rating categories (A, B, and C). Suppose that in t
    11·1 answer
  • Plsssss help me......
    12·2 answers
  • Helpp plsss asap:)))))
    12·1 answer
  • Quiz due in 45 minutes, will up the points and MARK BRAINLIEST please solve this.
    12·1 answer
  • The last one under m&lt;1+m&lt;3 is m&lt;5+M&lt;6
    5·1 answer
  • A 2-cup bottle of shampoo costs $11.20. What is the price per fluid ounce?
    15·2 answers
  • 1) What is the ratio of out-of-state fans attending the game to local fans?
    11·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!