Answer:
The top half is cut out mate, can't help.
Step-by-step explanation:
Answer:
Step-by-step explanation:
what year r u in this is soo hard gtg byeee
Answer:
$0.80
Step-by-step explanation:
Find the unit rate
1 apple costs ?
1.20/6 = cost of 1 apple
1 apple = $0.20
4 apples = $0.20 * 4
4 apples = $0.80
Answer:
15/4
Step-by-step explanation:
multiply the whole number (3) by the denominator (4), then add the numerator (3) then put that over the denominator to convert any mixed number into an improper fraction.
Answer:
The area of the circle is 50.24 mm
²
Step-by-step explanation:
To solve this exercise we need to use the area formula of a circle:
a = area
r = radius = 4mm
π = pi = 3.14
a = π * r²
a = 3.14 * (4mm
)²
a = 3.14 * 16mm
²
a = 50.24 mm
²
The area of the circle is 50.24 mm
²