1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Tema [17]
2 years ago
12

A 2-gallon container of laundry detergent costs $32.40. What is the price per quart?

Mathematics
2 answers:
brilliants [131]2 years ago
6 0
$259.02 i think this is right
Naddika [18.5K]2 years ago
5 0
4 quarts in a gallon, 8 quarts in 2 gallons, so 32.40 divided by 8 is $4.05..
each quart cost 4 dollars and 5 cents
You might be interested in
Calculate p² +3q when p=2 and q=2​
QveST [7]

Answer:

10

Step-by-step explanation:

p² +3q

= 2² +3*2

=4 + 6

=10

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
1) a=b+√b²+√c² make c the subject of the formula
Nonamiya [84]

Answer:(A²-B²) = (A-B)² + 2AB

Step-by-step explanation:

5 0
2 years ago
Write in scientific notation 57,000,000
oee [108]

Answer: 5.7 x 107

Step-by-step explanation:

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Which company is better
lana [24]

Answer:

both because thats what i think

8 0
2 years ago
Round 51.54 to the nearest. whole number
aleksandr82 [10.1K]
51.54 rounded to the nearest whole number equals to 52. 

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Is this the right answer
    11·2 answers
  • If Susie is 14, what was her age x years ago? x - 14 14 - x 14x
    7·2 answers
  • Which equation is in point-slope form and is depicted by the line in this graph?
    5·1 answer
  • Use each set of line segments to sketch a triangle. If a triangle cannot be drawn, explain why.
    5·1 answer
  • I need to find the median ,mean,mode,range,and
    12·2 answers
  • Need Help Please, This One Is A Bit Difficult.
    5·2 answers
  • A biologist was interested in determining whether sunflower seedlings treated with and an extract from Vinca minor roots resulte
    11·1 answer
  • Round 12.5829 to the nearest hundredth
    12·2 answers
  • QUESTION ON PIC THANK YOU !
    10·1 answer
  • How many one-third cup servings are in 9 cups of strawberries?
    11·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!