1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Kamila [148]
2 years ago
10

Graph the solution to the inequality on the number line. p<20.2 help

Mathematics
1 answer:
IgorC [24]2 years ago
5 0

Answer:

it is an open circle on 20.2 and is going to the left

Step-by-step explanation:

I hope this helps :)

You might be interested in
Describe a set of transformations that would map Triangle FGH onto Triangle F’G’H’
daser333 [38]
The translations would be this

1) reflection over the x-axis
2) translation of (-6,0)
6 0
2 years ago
I need help with these please... anyone?
Svetlanka [38]
The total measure of the interior angles of each figure will be:

180 (n-2) = 180 (4 - 2) = 360

Now add all those angles and set them equal to 360.

41 + 133 + 86 + x = 360

x is the unknown angle.

260 + x = 360
x = 100

The missing angle that is Not labeled in any of the figure is 100°

Hope this helps :)
8 0
3 years ago
PLEASE HELP could this be 110, maybe?? I've tried both 40 and 100 already.​
Firdavs [7]
180-70-30=80
The answer is 80
The two triangles are the same.
Corresponding angles of congruent triangles are equal.
A triangle's three angles add up to 180 degrees.
3 0
2 years ago
Read 2 more answers
Please anyone answer this for me?
vlabodo [156]
Im not sure but

(sarah + tara)/2 = 8

(20 + tara)/2 = 8

20 + tara = 16

tara = 4hours ?? it doesn’t make logical sense but this is the only way i can think of

sorry if this wasn’t helpful ;-;
7 0
2 years ago
A small bag of candy slices sells for $1.05. Using the data shown on the table, what is the unit rate per slice?
earnstyle [38]
How many slices are there in the small bag?
5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Reyna wants to mail a birthday package to her cousin. The post office told her it would take $5.70 in postage to send the packag
    11·2 answers
  • Solve:<br><br> a.x3+x2-8x - 12x+2<br> b. x3-4x2-3x + 18x-3<br> c. x2 + 4x + 4<br> d. x2 - 6x + 9
    9·1 answer
  • Find the value of x.
    9·1 answer
  • A No. Multipled by itself gives the product 33.8724
    11·2 answers
  • A kite has a height of 36 inches and a width of 30 inches. Explain how to use the area formula for a triangle to find the area o
    14·2 answers
  • Evaluate the mean of each data set mentally.<br> 61, 71, 81, 91, 101
    5·1 answer
  • Can someone help me with this excercises plz:
    11·1 answer
  • George earned $50
    5·1 answer
  • There are 24 students in a class.3/4 of them are wearing purple, and 1/2 of those students are wearing cow noses.What fraction o
    6·1 answer
  • A ten pound bag of cherries cost $33.50. How much is one pound of cherries?
    7·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!