1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Jlenok [28]
2 years ago
9

This is literally my final send help pls

Mathematics
1 answer:
worty [1.4K]2 years ago
8 0

Answer:

6.25

Step-by-step explanation:

5 is almost the half of it and 4 is the other/ sorry I'm not very good at explaining

You might be interested in
If gas is $2.45 and you pay $ 12.00 how many gallons of gas do you get ?
attashe74 [19]
Gas is 2.45 per gallon.  So if we pay $12 we get 12÷2.45 gallons:

12 ÷ 2.45 ≈ 4.90 gallons.

You get roughly 4.90 gallons.
6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Find the measure of the angle to the nearest tenth of a degree.
Digiron [165]

Answer:

Option B is correct.

Step-by-step explanation:

We need to find the value of S in cos S = 0.9092

cos S = 0.9092

To find value of S we will find cos^-1(0.9092) i.e

S = cos^-1 (0.9092)

S = 24.6 °

So, the measure of the angle to the nearest tenth of a degree of cos S = 0.9092 is 24.6°

So, Option B is correct.

8 0
4 years ago
How many integer solutions are there to the equation x^3-5x^2+2x+13=5
vagabundo [1.1K]
Three possible solutions
6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Ámala caught 54 fishes, she released 5/6 how many she keep
matrenka [14]
9 fish (:
5/6 of 54 is 45, so you would need to subtract 45 from 54, which is 9. 
I hope you find this useful, and, if so, please mark as brainliest :P
Good luck!
4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Fatima has a total of $8 to spend to make fruit smoothies. She
Tomtit [17]

either $0.50 × $1 or $0.50÷ $1 hope this answer helps

8 0
3 years ago
Other questions:
  • Help please don't guess it's really important ?
    12·2 answers
  • What is the solution to the system x+3y+z=8 , 3x+2y-2z=5 , 4x-3t+kz=0
    13·1 answer
  • a real estate agent earns 2.4% on the sale of a house priced at $89,950. What is her take home pay that day?
    13·1 answer
  • A cube has a surface area of 726 square yards.<br><br> Find the volume of the cube.
    6·1 answer
  • If the sales tax is 6.75%, how much tax would Adrian pay if he bought two CD's at $16.99 each and one DVD for $36.29.
    7·1 answer
  • Riley bought 2 1/2 dozen donuts to bring to the office. since there are 12 donuts in a dozen, how many donuts did riley buy?
    12·1 answer
  • Evaluate [7 - (2 - 5(4 - 2) + 7)] + 2
    11·2 answers
  • Identify tje scale factor that was used to graph W' X' Y'​
    9·1 answer
  • 1. Is the following pair of linear equations consistent? Justify your answer.
    10·2 answers
  • A box of 3 picture hangers sells for $2.22. What is the unit rate
    11·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!