I think the answer would be 1.8
Answer:
65/100 or 13/20
Step-by-step explanation:
65% = 65/100 and simplify to 13/20
equation of the line which has the given slope "m" and whivh passes through the given point...
a.(2,10) and m= -4
b.(4,-4) and m=3/2
c.(0,0) and m=3/5
answer:
slope = 
that's how you find the slope in any equation
Divide the price by the quantity:
Bananas = 5.40 / 6 = 0.90 each
Oranges = 2.56/8 = 0.32 each
Apples = 4.68 / 12 = 0.39 each
Mangos = 3.16 / 4 = 0.79 each
Oranges have the lowest price each so are the best buy.