1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
omeli [17]
2 years ago
11

/5" align="absmiddle" class="latex-formula">
Mathematics
2 answers:
Veronika [31]2 years ago
6 0

Answer:

86.8 or 434/5

Step-by-step explanation:

31/3 *42/5

divide common factors

31/1 *14/5

multiply numerators and the denominator

31*14/1*5

434/5 or 868

frutty [35]2 years ago
4 0

Answer:

86.8 what form do u want this answer?

Step-by-step explanation:

You might be interested in
I need to find the area of the crater
expeople1 [14]
First you need to find the r, if C=2pieR, than 2.4=2pieR now you divide 2.4 by 2 so you got 1.2=pieR now you divide 1.2 by pie and obtained aproximately 0.38 miles, that is your R, now you do pie multiply by 0.38 exposant 2 and there you go, your answer is aproximately 0.45 miles2 :)
6 0
3 years ago
Which equation best describes the pattern in the table below?
cupoosta [38]

Answer:

A

Step-by-step explanation:

The pattern in the table adds 1.50 for ever 15 minutes. That means per minute it adds \frac{1.5}{15} =0.10 or 10 cents. This means you multiply each minute by 0.10 to find the cost. This is the equation c = 0.10m.

7 0
3 years ago
X^3+8 divided by x+2
Klio2033 [76]

Answer: x^2+4

Step-by-step explanation:

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
I relly need help please please please
madam [21]

Answer:

I think answer is

5.X+11

7 0
3 years ago
How do you divide 270 into 3000
chubhunter [2.5K]
         3000
       /   270
        ______
        11.111111111111111111111111r

      r = reoccurring 
4 0
3 years ago
Other questions:
  • The question is find the volume of a cube of 5in 3in and 5in
    7·1 answer
  • Solve x-2y=12 if the domain is {-3, -1, 0, 2, 5}
    7·1 answer
  • What is 45+(-15) +7
    15·1 answer
  • Part a :<br> part b:<br> part c :<br> part d :
    15·1 answer
  • A package of 3 pairs of insulated costs ​$22. 47 What is the unit price of the pairs of ​gloves?
    6·1 answer
  • Hey! Can somebody please help my friend with 5,211 ÷ 6? I need to have a picture of the work if somebody can please do that!
    13·2 answers
  • Jenny bought 2 hammers and a wrench for $47. Penny bought 1 hammer and 3 wrenches for $41. How much is 1 hammer and 2 wrenches?
    6·1 answer
  • 15 points!! Please help
    8·2 answers
  • Please help me ASAP
    15·1 answer
  • Solve pls brainliest
    13·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!