1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Firlakuza [10]
2 years ago
13

I really need help and this not working

Mathematics
1 answer:
Nostrana [21]2 years ago
6 0

Answer:

Help with what

Step-by-step explanation:

You might be interested in
Please help ILL MARK BRAINLIEST(17 points too)
jonny [76]

Answer:

5, 10, 15, 20, 25, 30

6, 12, 18, 24, 30

Answer: 30

3, 6, 9, 12, 15, 18, 21, 24

24

Answer: 24

14, 28

4, 8, 12, 16, 20, 24, 28, 32

Answer: 28

Hoped it helped :)

3 0
3 years ago
Simplify <br> -4x+2x2-x2+5-3x
Serga [27]

Answer:

9 - 7x - x²

Step-by-step explanation:

-4x+2x2-x²+5-3x = -4x-3x+2x2+5-x²

I arranged the like terms together so it is easier to do the calculations.

-4x-3x+2x2+5-x² = -7x+4+5-x²

Simplify.

-7x+4+5-x² = 9-7x-x²

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
You need to buy 5 notebooks for your classes at school.Each notebook costs $2.79. What is the total cost before tax?
lesya692 [45]

Answer:

$13.95

Step-by-step explanation:

You need to multiply the 5 notebooks with the costs of each notebook, which gives you the total costs before tax.

7 0
3 years ago
Identify the solutions to the quadratic equation!
Elenna [48]

The solution to the quadratic equation are option C) x= -5 and option E) x=3.

<u>Step-by-step explanation</u>:

The given  quadratic equation is x²+2x-15 = 0.

Using the factorization method,

  • product of the roots should be -15.
  • Sum of the roots should be 2.

⇒ -15 = 5 \times -3

⇒ 2 = 5+(-3)

(x+5)(x-3) = 0

Therefore, x = -5 and x = 3

8 0
4 years ago
Express $3.29 for 24 cans as a unit rate. Round to the nearest cent.
kkurt [141]

Answer:

0.14 cents per can

Step-by-step explanation:

$3.29 divided by 24 cans gives a unit rate or price per can of $0.14 per unit or per can.

Good luck.

Hope this helps!

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • What is the step by step solution to 30m=80+22m thank you
    11·1 answer
  • Lance bought 4 tickets to a concert each ticket cost $149 he sells tax rate for the tickets was 7.5% how much did Lance pay for
    13·1 answer
  • If one coin is flipped and then a second coin is flipped, what is the probability that both coins turn up tails? question 18 opt
    11·1 answer
  • Simplify -4(6x-7)-3(4+2x). What's the answer?
    7·2 answers
  • Help please ASAP!!!!!!!!!
    13·1 answer
  • Which is true about the polynomial –8m3 + 11m?
    6·2 answers
  • The art teacher has a list of 134 students who have signed up for art classes. The art teacher can register 8 students in each c
    5·2 answers
  • Pam borrowed $0.45 from her friend Tina for five days to buy candy bars. Represent the amount that pam borrowed as the product o
    5·1 answer
  • Next term in each sequence 1,4,20,120,...​
    13·2 answers
  • Solve for L:<br> P=2L+2W
    14·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!