212 divided by 8 is 26.5. I hope this helps you!
Answer:external factor
Step-by-step explanation:
Just divide the price by the amount
a) 11/26= $0.42 per pound
b) 33/8 = $4.13 per hour
There was 23.29 inches used on a headband for each player.
And 8.54 inches used on a wristband for each player.
To find out how much fabric for headbands and would beused for each player/person you would do
So, if you substitute the values in it is
And finally, to find how much fabric is used on a wristband for each player/person you would use the same formula.