1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Viktor [21]
2 years ago
12

Help me plz AND PLZ NO LINKS

Mathematics
1 answer:
Nina [5.8K]2 years ago
8 0

Answer:

5. 4.2

6. 100.7

7. 14.8

8. 0.1

9.  24.192

10. 0.0996

11. 213

12. 0.156

Step-by-step explanation:

You might be interested in
Which ordered pair could be removed to make relation a function
Feliz [49]
If the X are the same then remove it n it's a function
6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Tareq pays $22.10 for 2,6 pounds of salmon, What is the price per pound of the salmon? (20PTS FOR THIS)
Alexeev081 [22]
B

22.10 divided by 2.6 is 8.5 or $8.50
7 0
2 years ago
Read 2 more answers
Simplify the expression <br><br> 6(-5n + 7)
Hunter-Best [27]

6(-5n+7)=0


We simplify the equation to the form, which is simple to understand

6(-5n+7)=0


Reorder the terms in parentheses

+(-30n+42)=0


Remove unnecessary parentheses

-30n+42=0


We move all terms containing n to the left and all other terms to the right.

-30n=0-42


We simplify left and right side of the equation.

-30n=-42


We divide both sides of the equation by -30 to get n.

n=1.4

Hope this helps!

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
The school district has 294 basketball players to distribute to 36 different teams in the intramural basketball league. If the b
mojhsa [17]
Each team will recieve 8 players
4 0
3 years ago
Read 2 more answers
What is 2+2? <br><br> Wrong answers only
Fittoniya [83]

Answer:

3

Step-by-step explanation:

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Determine the rate of change of the graph
    6·1 answer
  • at a local green market, Debra bought 5 ounces of chinese long beans for $13.55. at that rate , how much would she pay for 8 oun
    12·2 answers
  • John buys 100 shares of stock at $100 per share. The price goes up by 10% and he sells 50 shares. Then, prices drop by 10% and h
    7·1 answer
  • An example of an equation that is a linear function explain why it is linear
    11·1 answer
  • 105,000,000 written in scientific notation would be:
    11·1 answer
  • Use the quadratic formula to solve x^2+20=2x what are values of x
    7·1 answer
  • If 1 pound = 0.454 kilograms, how many milligrams are in a pound?
    9·2 answers
  • How is the sum expressed in sigma notion? Multiple choice
    15·2 answers
  • PLEASE HELP! only 48 mins left!
    15·1 answer
  • 4 inches = ? centimeters
    11·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!