1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Mnenie [13.5K]
3 years ago
13

What is $40.39 times x

Mathematics
1 answer:
Iteru [2.4K]3 years ago
5 0

Answer:

$40.39x

Step-by-step explanation:

hope this helpss!!!

You might be interested in
Help please!<br>If you know geometry please help!<br>​
tamaranim1 [39]
50+50=100

180-100=80

X=80
4 0
3 years ago
Reuben has bought 30 pounds of dog food. He feeds his dog 3/5 pounds for each meal. For how many meals will the food last?
egoroff_w [7]

Answer:

50

Step-by-step explanation:

3*50=150. 150/5=30 pounds

8 0
2 years ago
A fabric manufacturing company has a fabric that is 36 inches wide. If the company needs 75 sq. yards, how many linear feet does
ICE Princess25 [194]
<span>Since the fabric is 36 in. wide, every 36 linear inches (3 feet =1 yard) makes one square yard. The team needed 75 sq yds, thus 3 x 75 = linear feet</span>
6 0
3 years ago
Read 2 more answers
FREE BARINLIEST
DerKrebs [107]
The answer would have to be 30%
3 0
3 years ago
Read 2 more answers
the riding lawn mower that alejandro has on his farm has the top speed of 8 km/h. What is a lawn mowers top speed in meters per
balu736 [363]

Answer:

Step-by-step explanation:

800

7 0
3 years ago
Other questions:
  • Brett painted three walls. Each wall was 9 ft tall and 12 ft long. How much wall area did he paint
    9·2 answers
  • Seven bags of peanuts and 3 sandwiches cost 22. Three bags of peanuts and 1 sandwiche cost 8. The cost of 1 bag of peanuts is.on
    14·1 answer
  • How much trail mix will each person get if 5 people share 1/2 pound of trail mix?
    6·1 answer
  • How to do it and the answer
    14·1 answer
  • Easy question if your having big problem
    9·2 answers
  • What is the slope of the line?<br><br> I WILL MARK AS BRAINLY
    14·1 answer
  • What is the common difference between consecutive terms in the following
    6·1 answer
  • For 3/4 of a pound of peanuts, Jimmy paid $2.35. What is the unit rate (dollars per pound)? *
    8·1 answer
  • The illustration below shows the graph of y as a function of x.
    15·1 answer
  • question 11(multiple choice worth 5 points) (02.06 mc) what is the measure of angle x? a pair of parallel lines is cut by a tran
    5·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!