1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
seraphim [82]
2 years ago
15

I will give you 50 points if you help me in 40 seconds. do it quick

Mathematics
2 answers:
mixer [17]2 years ago
8 0

Answer:

don’t move in either direction

Step-by-step explanation:.

trasher [3.6K]2 years ago
3 0

Answer:

a

Step-by-step explanation:

not move in any direction

You might be interested in
Write 9.159 x 108 in decimal form.
Mars2501 [29]

Answer: 989.172

Step-by-step explanation:

8 0
2 years ago
In 25 minutes, Jay can run 10 laps around the track. Write an equation to represent the relationship.
Inessa [10]

Answer:

The equation is y=\frac{2}{5} x.

Step-by-step explanation:

Let y represent the number of laps Jay run, and x the number of minutes it takes him to run those laps.

We know that it it takes Jay 25 minutes to run 10 laps; therefore, the number of laps jay runs per minute is:

\frac{10\:laps}{25\:minutes} =\frac{2}{5}\:laps/min

So, if Jay runs for x minutes, the number of laps y he will run be:

\boxed{y=\frac{2}{5}x}

3 0
3 years ago
What’s the quadratic expression for this one
Vikki [24]
We have the following expression:
 (2x + 5) * (7-4x)
 Rewriting we have:
 14x - 8x ^ 2 + 35 - 20x
 Grouping terms with the same exponent:
 -8x ^ 2 + x (14-20) + 35
 Rewriting:
 -8x ^ 2 - 6x + 35
 Answer:
 
the quadratic expression for this is:
 
-8x ^ 2 - 6x + 35
6 0
3 years ago
Can someone give me this answer 15 points
Harrizon [31]
J is the correct answer

180 - (90 + 20) = 180 - 110  \\ = 70


good luck
3 0
3 years ago
How many dimes are in $25.00
Firlakuza [10]

Answer:

250 dimes

Step-by-step explanation:

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Which of the following is equivalent to log base(25) 125?
    8·2 answers
  • A pillowcase requires 1 1/3 yards of material. If Mrs. Huerta plans to sew six pillowcases, then how many yards of fabric does s
    13·2 answers
  • Jill used 5⁄6 cup of flour and 1⁄3 cup of sugar. how much more flour than sugar did jill use in her recipe?
    6·1 answer
  • Ms. Malia bought a laptop with a 10% discount. She also bought a mouse for $13.99 and spent a total of $621.49 before taxes. Wri
    8·1 answer
  • Help me please find x for this triangle!!!!
    15·1 answer
  • A 6-pack of light bulbs costs $7.38. What is the unit price?
    14·1 answer
  • Put the following equation of a line into slope-intercept form, simplifying all fractions.
    9·2 answers
  • A hamburger and a soda cost $1.45. Two hamburgers and one soda cost $2.50. What is the price of one soda?
    6·2 answers
  • An oil tanker is leaking at a constant rate per minute. After 11 minutes, 931 gallons of oil remain in the tanker. After 18 minu
    13·1 answer
  • Heeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeelp
    7·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!