1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Fantom [35]
2 years ago
6

The points (2, 100) and (4, 105) are found on a line.

Mathematics
1 answer:
Sophie [7]2 years ago
8 0

I think its c

Step-by-step explanation:

You might be interested in
Need help! Not sure what exactly is going on here!
marishachu [46]

Answer:

idk

Step-by-step explanation:

4 0
3 years ago
The jewerly store is having a sale. Necklaces that were regulaey priced at $23.50 are on dale for $18.80. What is the percentage
AveGali [126]
What we need to do is find the difference between the two numbers to find the difference in price and then figure out what the percent of 23.5 that is

23.50-18.80=4.7

now we'll set up a proportion

4.7       x
----- = -----
23.5   100

then cross multiply and divide

100×4.7=470/23.5=20

the percent of decrease is 20%

I hope I've helped!
8 0
3 years ago
William deposited $5,375 into an account that earns
nikklg [1K]

Answer:

I'm pretty sure its D if not I'm sry

7 0
2 years ago
Read 2 more answers
X/2 ≥ -4 <br> a.x ≥ -2 <br> b. x ≤ -2 <br> c. x ≤ -8 <br> d. x ≥ -8
Yuki888 [10]
D is the correct ans
3 0
2 years ago
Question
wlad13 [49]

Answer:

No Solutions

Step-by-step explanation:

First to complete the square, it will need to look something like

a^2+2ab+b^2

so in order to get that we can see that 4n^2+8n seems to be missing a piece.

a is the square root of 4n^2 which is 2n.

8n/2n=4

4/2=2

b=2

so now add 2 to both sides of the equation so now it's

4n^2+8n+4=-13

rewrite as (2n+2)^2=-13

Now you see a negative number as the result of a exponent.

A number squared will never be negative.

Therefore the answer is

No Solutions

7 0
2 years ago
Other questions:
  • At the farmers market you buy 2 pounds of blueberries for $5.00. What is the cost per pound?
    14·1 answer
  • Between which pair of numbers is the exact product of 379 and 8?
    7·1 answer
  • Why does the vertical line test tell us whether the graph of a relation represents a function?
    7·1 answer
  • Graph the system of linear inequalities.<br> y &gt; 3x + 2<br> y ≤ 3x − 4
    5·1 answer
  • I would like some assistance pls​
    10·1 answer
  • I HAVE BEEN STUCK ON THIS FOR DAYS HEEEELP THANK YOU STRAGERS =D
    12·1 answer
  • For the following equations, draw a picture of the tiles on an Equation Mat. Then use “legal” moves to simplify and solve for th
    9·1 answer
  • Can someone please help me with this? <br><br> What is the volume of this sphere?
    8·2 answers
  • Which inequalities have -0.5, 2.5, and 4 as part of the solution set? Select all that apply.
    13·2 answers
  • George is cooking an elaborate meal. He can only cook one thing at a time in his microwave oven. His turkey takes 90 ​minutes; t
    6·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!