1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
loris [4]
2 years ago
8

Find the length of GH

Mathematics
1 answer:
RoseWind [281]2 years ago
3 0

Answer:

d = 7.28011, or

7.3

Step-by-step explanation:

You might be interested in
C. Look for Relationships How do the processes you used for parts A and B differ? How are they the same?
olga_2 [115]

Step-by-step explanation:

Relationship is a ver beautiful friend one answer

5 0
3 years ago
Determine the unit price of the candy using the graph below (I’m confused on this)
LiRa [457]
Brand A costs $2 per ounce, B is $1, C is $0.50(?) I think
4 0
3 years ago
Someone please help me please
eduard
90 + 3 + 4 = 97


Your answer is 97.
4 0
3 years ago
There are 225 calories in 5 candies.<br> How many calories are in 3 candies?
Eddi Din [679]

Answer:

135 calories in 3 candies

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Which sequence of transformations creates a similar but not congruent triangle?
Vsevolod [243]

Answer:

<h3>             A. Dilation and reflection</h3>

Step-by-step explanation:

There are the same angles in similar triangles but sides not necessarily.

In congruent triangles there are the same angles and the same sides.

Reflection, rotation or translation changes only position of triangle or mirrors it. Doesn't change the size, so the created triangle is congruent.

4 0
2 years ago
Other questions:
  • 3w + 7=8 need help with this
    13·1 answer
  • The person at (0, 1) needs a bottled water. He moved to the right on a slope of -4. Where can you find him to give him the water
    9·1 answer
  • Write the slope e-intercept from of the equation of the line through the given point with the given slope. Please show your work
    15·1 answer
  • write an inequality for the description of: ten times a number increased by four is no more than twenty five
    15·1 answer
  • The Vanderworks spend $127.75 a year for a daily newspaper. They receive it 365 days a year. How much does one paper cost
    12·1 answer
  • Maya has 120 caramel apples to sell. Each caramel apple is covered with one topping. 1/5 of the caramel apples are covered with
    8·2 answers
  • Three tables are placed side by side. One table is 4 feet 5 inches wide, another is 4
    10·1 answer
  • Show that (3m+4n)2 –48mn= (3m-4n)2
    7·1 answer
  • Paul is comparing two high-speed Internet service providers (ISPs) for his business. The graph represents the cost of each ISP a
    13·1 answer
  • In ΔKLM, m = 320 cm, ∠L=123° and ∠M=52°. Find the length of l, to the nearest centimeter.
    11·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!