All you have to do is divide 500 by 3.
500 divided by 3 is 166.666667
I hope this helps:)
Answer:
6-ounce bottle for $3.49 because its
.58 per ounce
3.49 divided by 6 = .58
Step-by-step explanation:
9.59 divided by 14 is .69 per ounce
chegg
PEMDAS
multiply 2x2=4 and simplify the equation by looking for like terms to combine.
4+16x+y+34=0
4 and 34 are like terms so add them.
the simplified expression is 16x+y+38
Answer: The Answer to this is
The line representing the number of screws required to assemble x of Bookcase B is steeper than the line representing the number of screws required to assemble x of Bookcase A because there are more screws used in each Bookcase B than in each Bookcase A.
Step-by-step explanation:
<h2>This is a thing I wish other people should do so here's the rest of the three answers. the answer for −3.1□−2.4 is <u> </u><u>
<em><</em></u>. The answer for −3/5□−2/3 is <u>> </u>, and the answer for this number 4 is <u>The line representing Bicyclist A is steeper than the line representing Bicyclist B, therefore Bicyclist B is moving at a slower rate.</u></h2><h2>I hope this helps.</h2><h2><u>
</u></h2><h2><u>
</u></h2><h2><u> </u></h2><h2><u>
</u></h2><h2><u /></h2>
2.95 per movie....39.95 per month
the yearly cost would be :
39.95(12) + 2.95x....and if u need it simplified more, it would be :
479.40 + 2.95x