1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Mars2501 [29]
2 years ago
14

Write an expression for the operation described below. add 4 and a

Mathematics
1 answer:
svetoff [14.1K]2 years ago
7 0

Answer:

4+a

...................

You might be interested in
What is the equation of the line given the table
OLEGan [10]

Answer:

y=3x-1

Step-by-step explanation:

7 0
2 years ago
Read 2 more answers
Austin deposits S800 into an account that pays simple interest at a rate of 4% per year. How much interest will he be paid in th
blondinia [14]

Answer:

$192.00

Step-by-step explanation:

6 0
3 years ago
Y=x+2;x=-3 solve each system by graphing step by step
ira [324]
I will solve for you right now.
7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Can someone help me with this guys? Thank you so much! I mark as brainliest
Vitek1552 [10]

Answer:

y=45

x=9

z= 9 root 2

Step-by-step explanation:

This is a right isosceles triangle, so

y=45

x=9

z= 9 root 2

9²+9²=z²

81+81=z²

162=z²

√162=z

z=9√2

5 0
2 years ago
Can you please help me solve
Digiron [165]

Answer:

First Problem:

1/2 * -2 2/5 = 1/2 * -12/5 = -12/10

Simplify -12/10 into -6/5

Step-by-step explanation:

8 0
3 years ago
Other questions:
  • Last question please help me
    5·1 answer
  • Plz help...................
    15·1 answer
  • 26. The side of a square measures 37 cm. What is the approximate
    12·1 answer
  • If a $200 billion increase in investment spending creates $200 billion of new income in the first round of the multiplier proces
    9·1 answer
  • Gabby received 6 job offers from 15 interview he did last month.Which ratio best describes the relationship between the number o
    8·1 answer
  • Pls help extra points.
    5·1 answer
  • Whoever sees this first and answers it first get to be marked brainliest and gets 185 points​
    9·2 answers
  • If 3 pounds of apples costs $7.50, what is the unit rate for cost per pound? What will 9 pounds cost?
    15·1 answer
  • Please help me will mark brainliest
    7·2 answers
  • 4x - 6 = 30 can you solve it
    8·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!