1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
netineya [11]
2 years ago
12

What are the parts of conditional statement?​

Mathematics
1 answer:
bonufazy [111]2 years ago
6 0

Hope the attachment helps

You might be interested in
2. Grades: 89.5 points/ 100 total is an A in school. If we have 530 total points this
Anton [14]

Answer: bruh just take one more test and get a 100% on it and then itll raise your grade to an A

Step-by-step explanation:

HOPE THIS HELPED MY G...

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Analyze the diagram below and complete the instructions that follow.
navik [9.2K]
The correct answer is A.


I Hope I helped you! :)



- Shelly O
5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Find the percent increase. From 32 teachers to 45 teachers.
qaws [65]

Answer:

71.1

Step-by-step explanation:

4 0
2 years ago
Chad bought 7 pounds of strawberries for $10.80. What was the cost, c, of 1 pound of strawberries?
never [62]
If you divide the price (10.80) by the weight (7lbs) you would get 1.54 per lbs
6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Find the volume of the prism
anygoal [31]

Answer:

75

Step-by-step explanation:

3 0
2 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Question state in photo
    6·2 answers
  • A survey of high school juniors found that 82% of students plan on attending college. If you pick three at random, what is the p
    12·1 answer
  • Kilingrams 4,000鈩arma
    6·1 answer
  • Free.... f..... r.... e.... e... FREE POINTS! (and brainliest ofc) 50 + 50 means..... 100!!! (pops up as 50 for you guys, sorry!
    9·2 answers
  • PLEASE SOLVE FOR B. PLEASE HELP VERY URGENT!
    10·1 answer
  • Distribute: -3(4a-5b+c)​
    7·1 answer
  • For one English test, sandy had to answer 15 questions. Of these questions, she answered 80 percent of them correctly. How many
    6·1 answer
  • A 6-yard piece of ribbon costs $36.72. What is the price per foot?
    12·2 answers
  • What is x?<br> 5x - 1 = - 8
    15·2 answers
  • Please help me with this one to (PLEASE NO LINKS)
    14·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!