1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Svetllana [295]
2 years ago
13

Which equation will have no solution for x? *

Mathematics
1 answer:
Tatiana [17]2 years ago
5 0

Answer: its 5

Step-by-step explanation: 2 plus 2 plus 1 eqael 5 hehehehe

You might be interested in
F(x)=8x^4-3x^2+4x-1=0 ; 0 less than or equal to r less than or equal to 1
lukranit [14]

Answer:


Step-by-step explanation:


7 0
3 years ago
How would you classify the number 121 ?<br>​
Maslowich

Answer:

\boxed{121\:  is \:  a \: perfect \: square}

Step-by-step explanation:

the \:  \sqrt[3]{121}  \: is \: not \: a \: perfect \: cube \\ but \\ the \:  \sqrt{121}  = 11 \to \: is \: a \: perfect \: square \\

5 0
3 years ago
Hhhheeeeeellllpppppppp
vovikov84 [41]
Ask me your other questions.i hope it was helpful

6 0
3 years ago
Meredith has 8 pages of homework to do. If she can finish of a page in one hour, how
Damm [24]

Answer: 8 Hours to finish her homework.

Step-by-step explanation: We know each page, or 1 page takes 1 hour to finish. We want to know how many hours it would take to take finish 8 pages of homework. To find this, simply multiply 1 by 8. (1 hour per page, or 1 hour for each of the 8 pages.)

1 x 8 = 8.

So it will take Meredith 8 hours to finish her homework.

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Solve the compound inequality. graph the solution
Juli2301 [7.4K]
-2 <= 2x - 4 < 4
-2 + 4 <= 2x < 4 + 4
2 <= 2x < 8
2/2 <= x < 8/2
1 <= x < 4
5 0
3 years ago
Other questions:
  • Nia is 3 years younger than Jordan. Jordan is 36 years old.
    9·2 answers
  • An employee at plant A receives a salary of $350 per week and a 2.9% bonus on the production sales for the week. If the sales fo
    7·1 answer
  • A test has 20 question and is worth 100 points. The test consists of true or false questions worth 3 points each and multiple ch
    12·2 answers
  • Please help me I am on a test.
    13·1 answer
  • PlEaSe HeLp!! 50 pts
    10·1 answer
  • Please help me I don't get this
    12·2 answers
  • 1/2(x + 1)²- 3
    15·1 answer
  • A package of 4 pairs of insulated socks costs "​$31.16." What is the unit price of the pairs of socks​?
    12·1 answer
  • 134850000 to the nearest million<br>​
    14·2 answers
  • A grocery store offers 3 different size boxes of peanuts shown below PLEASE HELP
    6·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!