1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
aniked [119]
2 years ago
7

HELP I NEED THIS ASAP ILL GIVE BRAINLIST

Mathematics
2 answers:
notka56 [123]2 years ago
6 0

Answer:

What help

Step-by-step explanation:

_______________________

andrew-mc [135]2 years ago
4 0

Answer:

um there's nothing there I don't see it?

You might be interested in
Someone help, I suck at math
attashe74 [19]

option A.55°

Answer:

Solution given:

<x+<y=<z

exterior angle of a triangle is equal to the sum of two opposite interior angle

4n-18+n+8=133-6n

5n+6n=133+10

11n=143

n=143/11

n=13

<u>exterior</u><u> </u><u>angle</u><u> </u><u>=</u><u>1</u><u>3</u><u>3</u><u>-</u><u>6</u><u>*</u><u>1</u><u>3</u><u>=</u><u>5</u><u>5</u><u>°</u>

<u>option</u><u> </u><u>A</u><u>.</u><u>5</u><u>5</u><u>°</u>

5 0
3 years ago
I think number 9 is b or c, i don't know what 10 is. please help me!!!
scoray [572]
10 is letter b. I hope this helps!!!
7 0
3 years ago
Yearly tuition, housing, and fees for a local college are $9500, $1500, and $1870 respectively. You have saved $6100 and have a
DiKsa [7]
The answer is $4270
add 9500+1500+1870=12870 then subtract your savings 12870-6100=6770 then subtract your scholarship 6770-2500=4270
7 0
3 years ago
Read 2 more answers
A package of four bottles of a sports drink cost $5.28. what is the cost per bottle
Dafna1 [17]
$1.32 per bottle because you would divide $5.28 into 4 and get $1.32
3 0
3 years ago
Read 2 more answers
this is just so dum why do they make the app if nobody is going to help me and other some people have to post the same question
Flauer [41]

Answer:

thanks for the points <3

6 0
2 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Somebody help me on this real quic plz
    14·1 answer
  • A triangle has sides with lenghs of 3x+3 ,2x+2 and 4x-1. what is the perimiter of the triangle
    15·1 answer
  • What is the perimeter of the rectangle?
    14·2 answers
  • Assume that you mow lawns. If you charge $8 per lawn and find 4 people to pay
    13·2 answers
  • Assume that an opinion poll conducted in a 1998 congressional race found that on election eve, 54% of the voters supported Congr
    9·1 answer
  • Write an algebraic expression that represents 9 less than 19 times a number
    14·1 answer
  • Show how to use the distributive property to find 7 x 1214
    5·1 answer
  • 2. Find the probability of a<br> batting average greater than<br> 0.261.
    10·1 answer
  • I need to find the percentage of students who ride the bus
    12·1 answer
  • Which equation could be used to find the nth term in the sequence below?
    9·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!