It really depends on how old they are depending on how old they are I would add them to the 504 plan. Which would be for older people for retirement.
-dress nicely
-be prepared
-empathize
Where are your options? Anyway, I hope this helps!!! :)
Answer:
The fixed costs per unit when 20,000 units are produced are $6.05 per unit.
Explanation:
Fixed costs per unit can be determined by using the following formula:
Fixed costs per unit = Total fixed costs/ number of units are produced
In a company, Total fixed costs do not depend on the level of activity (Fixed costs do not change).
In the company, Total fixed cost = $11 x 11,000 = $121,000
When 20,000 units are produced, Fixed costs per unit = $121,000/20,000 = $6.05 per unit.
Answer: D
Explanation:
An ethical dilemma is a decision making problem between two possible moral imperatives, neither of which is unambiguously acceptable or preferable.
The best way to solve an ethical dilemma problem is to only recruit ethically proven potential workers during interview.