Answer:
-81/2+75/8x
Step-by-step explanation:
Answer:
He made a math error
Step-by-step explanation:
6 ounces of pistachios cost $7.50
take 7.50 / 6=1.25 per ounce ( not .80 per ounce)
Then 1.26 * 16 = 20.00 for 16 ounces
Answer:
D
Step-by-step explanation:
...
The answer is D.
The others equal 90
Answer:
141 bunches, 7 flowers left
Step-by-step explanation: