1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Semenov [28]
2 years ago
12

I need help on this problem please I need it fast

Mathematics
1 answer:
Leya [2.2K]2 years ago
5 0

Answer

all 3 of those are not true

Step-by-step explanation:

You might be interested in
Find the sum of the first 10 terms 0.5,0.9,1.3,1.7,..
IRINA_888 [86]

Answer:

0.5, 0.9, 1.3, 1.7, 2.1, 2.5, 2.9, 3.3, 3.7, 4.1

Now you can add them all

which is equal to 23

Step-by-step explanation:

8 0
3 years ago
The are of Texas is approximately 5 times the ares of Arkansas. If the are of Arkansas is 53,178 square miles, what is the area
ExtremeBDS [4]
This is the correct answer

8 0
3 years ago
I need this fast yal. i am willing to give brainly
andreyandreev [35.5K]

Answer:

The answer is

y = 6x + 43

Step-by-step explanation:

Equation of a line is y = mx + c

where

m is the slope

c is the y intercept

To find the equation of the parallel line we must first find the slope of the original line

The original line is y = 6x + 1

Comparing with the general equation above

Slope = 6

Since the lines are parallel their slope are also the same

Slope of parallel line = 6

The equation of the line using point (-7,1) and slope 6 is

We have the final answer as

y = 6x + 43

Step-by-step explanation:

srry if this is wring, its what i got also pls give brainliest, im trying to get to vituoso :3

7 0
3 years ago
What is the unit rate of $420 for 15 tickets!
gayaneshka [121]
I could be wrong but I got 28. I devided 420 by 15
3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Please help. with question number 16 ​
ddd [48]

Answer:

12/5

Step-by-step explanation:

All you do is multiply

8 0
3 years ago
Other questions:
  • You buy bottled water in 12- packs that cost $3 each. If u drink 3 bottles per day , what is your cost per week?
    11·1 answer
  • The price of a DVD player today is $56.60. This is eight dollars less than 2/3 the price of the same DVD player in 2005. What wa
    13·1 answer
  • A ballet company has 30 dancers. They want to randomly sample 8 dancers to complete a survey.
    5·2 answers
  • What is the value of the expression? 4 to the second power plus 3 to the 3rd power
    5·2 answers
  • Find two numbers sum -12 and their difference is -2 (chapter integers,explanation also)
    6·2 answers
  • Someone please help
    9·1 answer
  • Marking as brainliest, if u answer this an comment ur inst
    9·1 answer
  • Sorry this is probably easy but i need help
    15·1 answer
  • Plsss help on my test
    7·1 answer
  • True or false? The point (−5, 0) lies on the y-axis.
    11·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!