There are 156 boys at the school
Answer:
c
Step-by-step explanation:
1/3 hours 1/5 hours 4/6 hours
Answer:
Step-by-step explanation
you are able to make two squares because you can use the square root of 36 and that twill give you 6 not a decimal.
in comparison if you do the square root of 15 it will give you 3.87298335
Answer:
D. $0.05
Step-by-step explanation:
Don't worry! I'll help you through it.
So we just have to find the unit rate (price) per apple.
$4 divided by 5lbs bag = $0.80 so, The 1st bag is $0.80 an apple.
$6 bag divided by 8lb = $0.75 an apple.
Now, simply subtract
0.80
-0.75
0.05
So your answer is D, $0.05
Have a great day!
~PumpkinSpice1