Answer:The cost to ship one ounce is $0.48 per ounce
Step-by-step explanation:
The total weight of the package that Julia shipped is 9.5 ounces. Julia pays $4.56 to ship a package that weighs 9.5 ounces. The cost to ship one ounce would be
4.56/9.5 = $0.48 per ounce
Answer:
(-4,2)
Step-by-step explanation:
Answer:
<h2>65</h2>
Step-by-step explanation:
Use PEMDAS:
P Parentheses first
E Exponents (ie Powers and Square Roots, etc.)
MD Multiplication and Division (left-to-right)
AS Addition and Subtraction (left-to-right)
------------------------------------------------------------------------

Answer:
Step-by-step explanation:
a₁₂ = a₁r¹²⁻¹ = -15×6¹¹
D -2, 4 is in the second quadrant because the -x brings it to the left side and the positive 4 puts it in the upper of the left side which is the second quadrant