Answer:
1.20 ÷ 4 = 0.30 per unit
Please mark as brainliest;)
Answer:
2x - 8
Step-by-step explanation:
Product of two and a number x
⇒ 2 multiply by x
⇒ 2x
Eight less than 2x
⇒ Take away 8 from 2x
⇒ 2x - 8
Answer:
-1
Step-by-step explanation:
-4.2-(-2.9)
-4.2➡ is about -4
-2.9➡is about -3
-4-(-3)
-4+3
-1
Answer:
400
Step-by-step explanation:
just took the test lol
Step-by-step explanation:
s ks ok w merto s mak osmwokwmsos