Answer:
$1.25
Step-by-step explanation:
$2.50 / 2 = $1.25 per liter

Micah did not explain the last step correctly. You cannot cross out a term from the numerator and denominator unless it is a factor. In other words, x² needed to be multiplied and not added in order to cross it out.
$1.87 is the answer
explanation: divide $7.48 and 4 because it says per each marker and a little trick: each = divide or multiply! good luck with your school <3
Answer:
C. (1/2)acsinA
Step-by-step explanation:
Given is that, A, B, and C are the measures of the angles of a triangle and a, b, and c are the lengths of the sides opposite the corresponding angles.
So, the expression that does not represent the area of the triangle is :
C. (1/2)acsinA