1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
love history [14]
2 years ago
11

How much on average did she make a week, if she worked 15 hours a week at $11/hour? (Rounded to the nearest whole dollar. Do NOT

put the dollar sign.)

Mathematics
1 answer:
Ilya [14]2 years ago
5 0

Answer:

1265 i think

Step-by-step explanation:

add 11 15 times

You might be interested in
Please helpp!!!!!!!!​
Otrada [13]

Step-by-step explanation:

the answer is in picture

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Thanks for the help!
NikAS [45]

Answer:

A

Step-by-step explanation:

So we have the piecewise function:

f(x)= \begin{cases}\sqrt{2x} & \text{if }x

And we want to find f(8).

Since our input value is 8, choose the equation that fits our input.

The first equation demand x to be less than 3. 8 is not less than 3, so we won't use that.

The second equation demand x to e greater than or equal to 3 and less than 8. 8 is <em>not</em> less than 8. So, we won't use that.

The third equation demands x to be greater than or equal to 8. 8 is greater than or equal to 8, so we'll use the third equation.

So:

f(x)=42\text{ if }x\geq 8

f(8)=42

There're nothing more to do, we're done :)

The answer is A.

Edit: Improved Format

3 0
3 years ago
Are the following ordered pairs in a proportional relationship? (2,3) and (10,16)
gavmur [86]
The answer A yes (2.3)
8 0
3 years ago
Read 2 more answers
You borrow $3750 to buy new fitness equipment.The simple interest rate is 2%. You pay the loan off after 4 years. What is the to
Alinara [238K]
Provided the 2% interest rate. The interest itself over a period of 4 years, compounds to $300. Thus, the total interest plus the cost of the fitness equipment would be a total of, $4,050.
6 0
3 years ago
5 apples and 6 bananas cost $9.55. 8 apples and 10 bananas cost $15.60. What is the cost of one apple?
iragen [17]

Answer

$1.95

Step-by-step explanation:

15.60 divided by 8

4 0
2 years ago
Other questions:
  • Can someone please explain the steps to solve these questions.
    15·1 answer
  • Sam drove for 2 hours at 45 mph. He has the same distance remaining. How fast should he drive to make his average speed 60 mph?
    8·1 answer
  • Suppose that the national average for the math portion of the College Board's SAT is 515. The College Board periodically rescale
    8·1 answer
  • A student bought a truck with a down payment of 4000 and monthly payments of $250 for four years. What was the total cost of the
    13·1 answer
  • 250 divided by 10 squared equals?
    8·2 answers
  • What is the value of sinC ?
    15·2 answers
  • How does this graph change between point D and point G?
    12·2 answers
  • Daniel and Alice each earn money by babysitting. Daniel earned a total of $84 in a 5-week period. During a 6-week period, Alice
    15·1 answer
  • Slope = 1/2, through: (3, 1)
    13·1 answer
  • If 5 people receive 8 brownies, what is the fraction form of how many brownies each person will equally receive
    13·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!