1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
iVinArrow [24]
3 years ago
5

Graph the following piecewise function and then find the domain.

Mathematics
1 answer:
Alona [7]3 years ago
7 0
D:(-4,9)
......................

You might be interested in
This is hard help is needed
SOVA2 [1]
You have to graph the first one so you would do total cost=1.25*lb
6 0
3 years ago
Use addition properties and strategies to find the sum..1.)34+62+51+46=? 2.)27+68+43=? 3.)42+36+18=? 4.)74+35+16+45=?
erica [24]
1.
34 + 62 = 96 + 51 = 147
147 + 46 = 193

2.
27 + 68 = 95 + 43 = 138
3.
42 + 36 = 78 + 18 = 96
4.
74 + 35 = 109 + 16 = 125 + 45  =
= 70
5 0
3 years ago
a graphic designer wants to know the number of regions that are formed when circles overlap in particular. can she find a rule t
kumpel [21]

Answer:

A. 2

Step-by-step explanation:

Its successive multiples and it increases:

+2, +4, +6, +8

it increases by 2 every time which is successive multiples so the answer is A, 2.

3 0
3 years ago
(pls help my teacher wants me to pass this!) which is the graph of this line segment after it is translated - 5 units along the
Kryger [21]

Answer:

3-th picture

Step-by-step explanation:

i think 3-th picture)

5 0
2 years ago
Read 2 more answers
Determine the weight in tons.
horsena [70]
They removed 4.5 tons in eight
4 0
3 years ago
Other questions:
  • 700/200 in a terminating decimal
    8·1 answer
  • I need some help on area
    12·2 answers
  • Write an equation that passes through (4,5) and is parallel to (11,4)
    6·1 answer
  • Five bulbs of which three are defective are to be tried in two bulb points in a dark room
    8·1 answer
  • Find the value of each variable. PLEASE HELP ME
    8·1 answer
  • 8 1/3 - 4 3/4 I will reward brainlyest
    7·1 answer
  • Use multiplication to check your answer in question #3. Show or explain all of your work.
    12·2 answers
  • Mrs. Thompson wants to buy centerpieces to use at a party. It will cost $49 to have the centerpieces delivered plus $0.89 per ce
    14·1 answer
  • Your family travels 336 miles in 6 hours.find the unit rate
    7·2 answers
  • The Hire Purchase priceola microwave
    12·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!