1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Vesnalui [34]
2 years ago
9

It costs 42 dollars for 12 cookies how much is 1 cookie

Mathematics
1 answer:
ArbitrLikvidat [17]2 years ago
3 0

Answer:

$3.50

Step-by-step explanation:

if you divide 42 by 12 you get 3.5

You might be interested in
Need help , due tomorrow.... will give brainliest answer if ALL done and ALL correct
DanielleElmas [232]
It is hard to see the questions in the picture.

6 0
3 years ago
What is the pattern of -10,20,-40,80
Daniel [21]
Each time the previous number is multiplied by 2
6 0
2 years ago
What is the measure of ∠ D?<br><br><br> 101°<br><br><br> 112°<br><br><br> 122°<br><br><br> 111°
kifflom [539]

Answer:

101

Step-by-step explanation:

360 - (78+91+90)

360- 259 = 101

HOPE THIS HELPS!!

5 0
3 years ago
Marla's mom bought a 36-pack of water bottles at the supermarket. Each bottle has 500 mL of water. How many liters of water is t
PolarNik [594]

Answer:

18 L

Step-by-step explanation:

36 packs * 500 mL =  18000 mL

18000 mL / 1000 = 18 L

4 0
2 years ago
Which rate represents 400 compliments for<br> every 850 reviews?
nirvana33 [79]
8 compliments/ 17 reviews
5 0
3 years ago
Other questions:
  • Convert x2 + y2 = 16 to polar form.
    10·1 answer
  • How do we know the angle of 45 degrees is always equal to the square root of 2 over 2?
    5·1 answer
  • Eight years from now,Oana will be twice as old as her brother is now. Oana is now 12 years old.How old is her brother now?
    10·2 answers
  • I need help pleeeeeeeeeeeeeease
    7·1 answer
  • The manager of an apartment building increases the monthly
    9·2 answers
  • A person died leaving property worth rs.4000.40. His widow get 0.125 of the property and his son got 0.4 of the remainder. What
    6·1 answer
  • Factor -4a^2b^4+5b^2-4 ​
    9·1 answer
  • A 5-kilogram bag of cat food costs $18.90. What is the unit price?<br><br> $<br> per kilogram
    13·2 answers
  • You roll a single 6 sided die. What are the odds of rolling a 9?
    5·1 answer
  • Pls help I’ll brainlest ASAP and add extra points I’m failing
    7·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!