1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
soldi70 [24.7K]
2 years ago
12

Can someone help me D: it's math (if you don't know, I'm terrible at math, so please help lol)

Mathematics
2 answers:
Nataly [62]2 years ago
7 0
Nothing is downloaded
Levart [38]2 years ago
7 0
Can’t see anything you did not download an image
You might be interested in
How to write the number 1.39-1.14 in word form
9966 [12]
0.25 which is a quarter. 
3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Drag the numbers to the correct locations on the image. Not all numbers will be used. Complete the synthetic division to find th
emmasim [6.3K]

Answer:

quotient of 3x3 - 25x2 + 12x - 32 and x - 8 is 3x^2-x+4

7 0
2 years ago
Read 2 more answers
In a shipment of onions, 12% are damaged. 1,144 onions are undamaged.
Paladinen [302]
1157.728 because math ~ vinyl
4 0
3 years ago
A shirt is on sale for $42. If this is (3)/(5) of the original price of the shirt, what was the original price of the shirt?
daser333 [38]
B. 3/5 if 42 would be 25.20$
8 0
3 years ago
How much money does 32 oz of broccoli cost
igor_vitrenko [27]
Depends on where you’re buying. do you have any more details?
8 0
3 years ago
Other questions:
  • You have just opened a new dance club, Swing Haven, but are unsure of how high to set the cover charge (entrance fee). One week
    11·1 answer
  • You are 10 years old and have $500 to put in the bank to save for college. You will earn 5% simple interest rate. If you leave i
    12·1 answer
  • Based on the survey results from 300 selected students in the Burbank School District (BSD), the 98% confidence interval used to
    12·1 answer
  • FInd each error and make the corrections
    8·1 answer
  • A group of student are involved in a after school club are playing games
    7·2 answers
  • Help me pleaseeeeee..........
    11·1 answer
  • I'm confused how to put this on a graph
    11·2 answers
  • Marta spends $15.98 for 2 pounds of pecan halves. What is the unit price?
    6·2 answers
  • Find the variance of the given sample 18, 18, 18, 9, 15, 5, 10, 5, 15
    14·1 answer
  • Roman purchased 2 1/2 pounds of chocolate covered peanuts for $9.75. What was the price per pound??? PLEASE HELP ME
    15·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!