1answer.
Меню
Ask question
Login
Signup
Ask question
Menu
All categories
English
Mathematics
Social Studies
Business
History
Health
Geography
Biology
Physics
Chemistry
Computers and Technology
Arts
World Languages
Spanish
French
German
Advanced Placement (AP)
SAT
Medicine
Law
Engineering
soldi70
[24.7K]
2 years ago
12
Can someone help me D: it's math (if you don't know, I'm terrible at math, so please help lol)
Mathematics
Answer
Comment
Send
2
answers:
Nataly
[62]
2 years ago
7
0
Nothing is downloaded
Send
Levart
[38]
2 years ago
7
0
Can’t see anything you did not download an image
Send
You might be interested in
How to write the number 1.39-1.14 in word form
9966 [12]
0.25 which is a quarter.
3
0
3 years ago
Read 2 more answers
Drag the numbers to the correct locations on the image. Not all numbers will be used. Complete the synthetic division to find th
emmasim [6.3K]
Answer:
quotient of 3x3 - 25x2 + 12x - 32 and x - 8 is 3x^2-x+4
7
0
2 years ago
Read 2 more answers
In a shipment of onions, 12% are damaged. 1,144 onions are undamaged.
Paladinen [302]
1157.728 because math ~ vinyl
4
0
3 years ago
A shirt is on sale for $42. If this is (3)/(5) of the original price of the shirt, what was the original price of the shirt?
daser333 [38]
B. 3/5 if 42 would be 25.20$
8
0
3 years ago
How much money does 32 oz of broccoli cost
igor_vitrenko [27]
Depends on where you’re buying. do you have any more details?
8
0
3 years ago
Other questions:
You have just opened a new dance club, Swing Haven, but are unsure of how high to set the cover charge (entrance fee). One week
11
·
1 answer
You are 10 years old and have $500 to put in the bank to save for college. You will earn 5% simple interest rate. If you leave i
12
·
1 answer
Based on the survey results from 300 selected students in the Burbank School District (BSD), the 98% confidence interval used to
12
·
1 answer
FInd each error and make the corrections
8
·
1 answer
A group of student are involved in a after school club are playing games
7
·
2 answers
Help me pleaseeeeee..........
11
·
1 answer
I'm confused how to put this on a graph
11
·
2 answers
Marta spends $15.98 for 2 pounds of pecan halves. What is the unit price?
6
·
2 answers
Find the variance of the given sample 18, 18, 18, 9, 15, 5, 10, 5, 15
14
·
1 answer
Roman purchased 2 1/2 pounds of chocolate covered peanuts for $9.75. What was the price per pound??? PLEASE HELP ME
15
·
1 answer
×
Add answer
Send
×
Login
E-mail
Password
Remember me
Login
Not registered?
Fast signup
×
Signup
Your nickname
E-mail
Password
Signup
close
Login
Signup
Ask question!