1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
mr_godi [17]
2 years ago
10

Direction: Fill in the boxes with "Yes" or "No". KITE SQUARE RHOMBUS RECTANGLE P Property Opposite sides are equal. Opposite cid

​

Mathematics
1 answer:
cupoosta [38]2 years ago
7 0

Answer:

this is the answer for your question

You might be interested in
Need help!!! ASAP the image is shown
Mila [183]
The answer, is CD. The 3rd one
5 0
3 years ago
Read 2 more answers
SOMEBODY PLEASE HELP ME!!!!!!!​
kenny6666 [7]

Answer:

50/100

Step-by-step explanation:

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
If one-third of a number, x, is greater than five less than twice the number, which of the following is true?
MakcuM [25]

Answer:

x= 15/7

Step-by-step explanation:

6 0
3 years ago
A circular plate has a diameter of 6 inches. What is the exact area of the plate? A. 3π square inches B. 9π square inches C. 6π
Naddika [18.5K]
Hello 

A will be your answer.


Hope this helps!
7 0
3 years ago
Please help tysmmm for your help guys number 16
evablogger [386]

Answer:

x = 6

Step-by-step explanation:

Hello!

x + 22 is equal to the sum of 5x - 6 and 4.

<h3>Solve for x</h3>
  • 5x - 6 + 4 = x + 22
  • 5x - 2 = x + 22
  • 4x - 2 = 22
  • 4x = 24
  • x = 6

The value of x is 6.

7 0
2 years ago
Other questions:
  • You are provided with a compound fertilizer
    8·1 answer
  • Which of the combined rectangles has an area of 40 square​
    14·1 answer
  • Aaron plans to buy new flooring for his office. His office floor is a rectangle that is 7.9 meters by 6.2 meters
    9·1 answer
  • Solve the inequality y-12&lt;-5
    13·1 answer
  • Some one plzz help this is my third time asking this question
    8·2 answers
  • How to divide0.8 into 30
    12·2 answers
  • A package of 6 pairs of insulated gloves costs ​$51.54. What is the unit price of the pairs of gloves ​?
    14·2 answers
  • HELP!!! WILL GIVE BRAINLIEST +LIKE AND 5 STARS ANSWER THE QUESTION IN THE PICTURE
    15·1 answer
  • 10 points. Please don't give a answer that doesn't make sense.
    9·2 answers
  • Which ratio is equivalent to 1:3 and 12:36? (A) 2:18 (B) 4:9 (C) 4:12 (D) 6:6
    10·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!