1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
likoan [24]
2 years ago
11

What is the value of x in the diagram?

Mathematics
1 answer:
olga55 [171]2 years ago
7 0

Answer:

C. 20(degree symbol)

Step-by-step explanation:

lol I couldn't find the degree symbol so I just did that

hope this helps :)

You might be interested in
Javier has basket of oranges and apples. The number of oranges is more than twice the number of apples in the basket. The differ
ser-zykov [4K]

Answer:

Its actually one solution it is solvable and only has one solution

Step-by-step explanation:

7 0
3 years ago
Help plz!!!!! I need help
Nataly [62]

Answer: J and K

Step-by-step explanation:

\sqrt{20} is about 4.472135

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Is 6(4x-5) equivalent to 3+22x-33-2x?
astraxan [27]

Answer:

yes


Step-by-step explanation:

3+-33=30

22x- - -2x=24x

so yes


4 0
3 years ago
Which statements about experimental probability are true? Select three options. Experimental probability has the total number of
erma4kov [3.2K]

Answer:

C D E or 345

Step-by-step explanation:

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
What is multiplicative inverse/reciprocal?
ioda

Answer:

its division

Step-by-step explanation:

3 0
2 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Find each quotient 1/2÷3
    8·1 answer
  • The answer to question number 2
    11·1 answer
  • Examine the diagram. Triangle M P L. Angle P is 90 degrees and angle L is (4 x + 6) degrees. The exterior angle to angle M is 13
    7·2 answers
  • What is (5*3)^2+3 PLEASE need help
    8·2 answers
  • OK PLEASE HELP ME GUYS I ALWAYS HELP YOU so here it is
    13·1 answer
  • Dmitri wants to cover the top and sides of the box shown with glass tiles that are 5mm square. How many tiles does he need? ( Th
    10·2 answers
  • Which expression is equivalent to 4/9×2? <br> 2x 9/2<br> 4x2/9 <br> 2x2/9 <br> 4x9/2
    9·2 answers
  • At the IGA, a 5 lb bag of apples costs $5.85. What is the unit rate for the 5 lb bag?
    13·2 answers
  • It's easy I'm just not I'm my head rn can someone help?
    11·1 answer
  • $120; Markup: 35%<br><br>What's the final price? pls show how u got the answer...​
    5·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!