Maybe you meant solve for x?
If so, the answer is 4
Answer:
$3600
Step-by-step explanation:
hope that helps
Answer:
several designers created scale drowings of a new technology lab.
The first question = 3p
The second question =
4x-3y+10z
Answer:
Step-by-step explanation:
Find the next three terms: 9,4,-,1,-6,-11,<u>-16....</u>
This is arithmetic progression.
d = 4 - 9 = -5
-11 - 5 = -16
2) You know that........
The other integer is greater than 5 and the sign of the other number is + (positive sign)
Eg: (-5)+ 11 = 6
3) Cost of one gallon = 46.20/12 = $ 3.85