Answer:
9
Step-by-step explanation:
multiply the numbers on the top and left, like 6x3=18 units. however, since its half of 18 units, it will be 9
Answer:
The unit of measure used in the study is "inches"
Answer:
He made a math error
Step-by-step explanation:
6 ounces of pistachios cost $7.50
take 7.50 / 6=1.25 per ounce ( not .80 per ounce)
Then 1.26 * 16 = 20.00 for 16 ounces
Answer: option B
Step-by-step explanation:
-4, 1, 3