Answer:
Equation : y = 4x + 55.50
x = 1.9 gigabytes
Step-by-step explanation:
Given that:
Flat fee per month = $55.50
Cost per gigabyte = $4
Let,
x be the number of gigabytes.
y be the total cost
y = 4x + 55.50
Lily wants to keep her bill $63.10
63.10 = 4x + 55.50
63.10 - 55.50 = 4x
4x = 7.60
Dividing both sides by 4

Hence,
Equation : y = 4x + 55.50
x = 1.9 gigabytes
What is the unit rate of 25/11?
25/11
25 ÷ 11 ≈ 2.27
2.27/11
<span>25/11 unit rate it 2.27/1, or 2.27
per 1.</span>
The left side of the equal sign is exactly the same as the right side, so it has infinitely many solutions.
If there aren't any specific requirements for the equation, here are a few choices:
2³ = 8
64 / 8 = 8
2x + 4 = y (where x = 2)
x² - 1 = y (where x = 3)