Hi there!
»»————- ★ ————-««
I believe your answer is:
Option C
»»————- ★ ————-««
Here’s why:
⸻⸻⸻⸻

⸻⸻⸻⸻
»»————- ★ ————-««
Hope this helps you. I apologize if it’s incorrect.
Answer:
your welcome
Step-by-step explanation:
....bbc
Answer:
Each can costs $0.86
Step-by-step explanation:
We find the unit price by dividing the cost by the number of cans.
11.18/13 = 0.86
I hope this helped and please mark me as brainliest!