Answer:
50 cents/3 ounces = 16.67 cents/ounce
Step-by-step explanation:
maybe
I don’t not know what this I’m only in the 5th gradensns
Answer:
b= -32b+32
Step-by-step explanation:
You multiply the 8(-b-4) then multiply the b by 4
Answer:
1. c(m)=7
2. c(M)=420
Step-by-step explanation:
Answer:
-6-8x
Step-by-step explanation:
distribute and multiply