Answer:
60 ounces
Step-by-step explanation:
3 pounds = 48oz+12oz=60oz
Answer:
Answer choice C
Step-by-step explanation:
This is the only graph which has a linear equation and starts from 0,0.
Answer:
1.3208
Step-by-step explanation:
Answer:
Step-by-step explanation:
What is the question? Determine the unit price?
$32/(5 pounds) * (1 pound)/(16 ounces) = $0.40/ounce
Unit price