1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
gavmur [86]
1 year ago
11

Can u help meeeeeeee pleaseee

Mathematics
1 answer:
Olegator [25]1 year ago
7 0

Answer:

Just read the step by step

Step-by-step explanation:

Ok so what you want to do this split the numbers up into sections for example 15-20 find numbers through those numbers. Then count how many there are. After putting them in the blank space and the use the graph to put the same number in. Hope this helps!

You might be interested in
Jose purchased 3pounds of pasta and 12 ounces of cheese to make macaroni and cheese.what is the total weight in ounces of the pa
AnnyKZ [126]

Answer:

60 ounces

Step-by-step explanation:

3 pounds = 48oz+12oz=60oz

7 0
2 years ago
Which graph represents a proportional relationship .
ZanzabumX [31]

Answer:

Answer choice C

Step-by-step explanation:

This is the only graph which has a linear equation and starts from 0,0.

3 0
2 years ago
I need to know 5.08x0.26
navik [9.2K]

Answer:

1.3208

Step-by-step explanation:

3 0
2 years ago
Read 2 more answers
Jell E. Bean owns the local frozen yogurt shop. At her store, customers themselves a bowl of frozen yogurt. Jell E. Bean charges
IgorLugansk [536]

Answer:

Step-by-step explanation:

What is the question? Determine the unit price?

$32/(5 pounds) * (1 pound)/(16 ounces) = $0.40/ounce

Unit price

3 0
2 years ago
|hello what does this app do you wanna is the day you get your own car you want me to join you in a little room with me your so
Likurg_2 [28]

Answer: aw thanks

Step-by-step explanation:

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • What does 2 + 2 equal
    9·2 answers
  • Select the sets that are not functions.
    15·1 answer
  • Find the equation of the inverse.<br> f(x)=3x-4<br> Please show work
    8·2 answers
  • A river flows at the rate of 20 feet per minute What is the rate in seconds per foot?
    11·1 answer
  • How are coordinate planes helpful to archaeologist
    8·1 answer
  • Kyle typed 574 words in 14 minutes. How many
    13·2 answers
  • Complete the function table for y=2.5x−8 .
    9·2 answers
  • Below is the market for funnel cakes at a small community fair.
    12·1 answer
  • a landscaping company counted 51 invoices for tree services at the end of the month. they charge $375 for a tree installation an
    8·1 answer
  • lect the correct answer from the list. (1 point) the expression that is being taken. m represents the Select Answers to which I
    11·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!