Answer:
3
Step-by-step explanation:
(32-20)÷4
solve perentisis first
(12)÷4
now divide
=3
Finding perimeter is simple. All you do is add up all of the side lengths, and bada bing bada boom, you got the perimeter.
Answer:
3
Step-by-step explanation:
First we must find the total boxes of pens
15 + 9 = 24
Then we can divide the total cost by the total number of boxes of pens
$72 / 24 boxes = 3
4 hours for 18
7 hours for 25.50
Difference in hours: 7-4 = 3
Difference in cost: 25.50 - 18 = 7.50
7.50 / 3 = 2.50
A. They charge 2.50 per hour.
B. 2.50 x 4 = 10
18 - 10 = 8
The flat fee is 8 dollars
C. 8 + (2 x 2.50) = 13 dollars