1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
ryzh [129]
3 years ago
15

Can you please help I will reward more than 6 points and thanks!

Mathematics
1 answer:
sdas [7]3 years ago
7 0
The answers are A and C because you need to be able to convert simple decimals like those
You might be interested in
Is 7/11 a irrational number
frozen [14]

Answer: No, it’s rational number

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Do i pee or poop before my test, (i can only do one). :(
Oksana_A [137]

Answer:

Poop

Step-by-step explanation:

People might not be able to see the poop through your pants, but pee will be very noticeable.

4 0
2 years ago
Read 2 more answers
It t takes a snail 10 seconds to move 1 centimeter.
swat32

Answer:

0.2

Step-by-step explanation:

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
In the figure below, angle y and angle x form vertical angles. Angle x forms a straight line with the 50° angle and the 40° angl
Nataly [62]

Step-by-step explanation:

sorry but u should provide with a diagram for better understanding of ur question

7 0
3 years ago
Victoria has 2.50 pounds of bell peppers and the cost is $1.25. What is the price for 1 pound of bell peppers?
AleksAgata [21]

Answer:

The price of one pound of bell peppers is $0.6.

Step-by-step explanation:

This problem is equivalent to the following:

<em>"if 10 oranges cost $20, how much does 1 orange cost? "</em>

and the answer to that question is:

price of 1 orange  = $20/ 10 oranges = $2 per orange.

Put simply, we divided the total price by the total number of items, and we shall do the same thing for the case of bell peppers:

price of 1 pound  = $1.25/ 2.5 pounds = $0.5/ pound.

The price for 1 pound of bell peppers is $0.5.

8 0
3 years ago
Other questions:
  • 20 yards 8 inches divided into 26 equal sections how long is each section
    8·1 answer
  • What is 18,157 rounded to the nearest thousand
    9·2 answers
  • 3/7=42 what is the whole amount
    8·1 answer
  • What's the answer O-O reee
    11·2 answers
  • What is the slope of the graph?
    13·1 answer
  • The number of years that Justin has been on the soccer team is 2 less that 5
    9·1 answer
  • Robert is already 50 miles from his home on his way to the game he is driving 55 miles per an hour
    8·1 answer
  • Simplify: (2 x^5 5 y^3)^3
    8·1 answer
  • Help me!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    11·1 answer
  • 5.<br> Complete the table of values for y = -2x + 11.<br><br> Please help ❤️
    12·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!