Hello!
The angle is a right angle, which measures 90°.
3x + x = 4x
Angle = 4x + 10 = 90
Switch that around
90 - 10 = 4x
90 - 10 = 80
80 = 4x
Divide by 4

]
There are 16 oz in a pound
a) 1.92 / 16 = $0.12 per oz
b) 3.52 / (16 x 2) = $0.11 per oz
c) Meat 2 is the better buy since it is cheaper
Answer:
130 fj is a little bit of a good job for the first time in a new generation of companies in a little
Step-by-step explanation:
its 130 inches tall and a good job to do with my first day of work at a time when the first thing you can get to the point where