1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
belka [17]
2 years ago
6

The area of a rectangle is 108 square meters, the width is 9 meters. what is the lenght

Mathematics
2 answers:
hjlf2 years ago
7 0

Answer: 12 meters

Step-by-step explanation: 108 / 9 = 12

Sergio [31]2 years ago
6 0

Answer:

12 meters

Step-by-step explanation:

108/9 is 12 meters

You might be interested in
5.
Fiesta28 [93]
A.) 135 miles in 3 hours = 45 miles per hr

B.) 22 miles in 1 hour= 22 miles per hr

C.) 7.5 miles in 1/4 hour = 30 miles per hr

D.) 100/3 in 2/3 hour = About 49.9 mph

E.) 97.5 in 1.5 hours = 65 miles per hr
4 0
2 years ago
At a store, 3 chairs and 4 desks together cost $367.95. The total costof 4 chairs and 6 beds is $$720.72. If the price of the de
Scrat [10]
$725.78

First timer. Do I need to write detailed solution?
7 0
3 years ago
What is 8x-7(x+3)+5x
OLga [1]

Answer:

I'm not 100% sure love, but I think it would be 12x.

Step-by-step explanation:

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Which of these situations can be represented with an integer that, when combined with the
Paul [167]

Answer:

qwertiopadfghkklzcvbnmweyiosghklsghksfjkerui

8 0
3 years ago
what does the rate of change represent? i left answer choices on there. also is this linear or non linear?
denpristay [2]
Rate of Change represents the number of apartments cleaned each hour & this is linear.
5 0
3 years ago
Other questions:
  • ) We throw 9 identical balls into 7 bins. How many different ways are there to distribute these 9 balls among the 7 bins such th
    9·1 answer
  • Consider the following function: f(x)= 25-x^2/x^2-4x-5 Which of the following are correct? Check all of the boxes that apply.
    10·2 answers
  • Theo's mom brought an eight pack of juice boxes at the store for $4 find the unit rate for the juice boxes
    6·1 answer
  • Please help
    5·1 answer
  • Sort the ratios listed at the right into bins so that equivalent ratios are grouped together:
    11·2 answers
  • Dont solve just find the system of equations
    8·1 answer
  • Investment a starts with $1000 and increases its value by $80 each week. Investment b starts with $2000 and loses $50 of its val
    9·1 answer
  • What is 5 + x=6.? <br><br><br><br><br> Mm
    14·2 answers
  • Josh bought 6 pounds of sugar for $4. How many pounds of sugar did he get per dollar?
    8·1 answer
  • Will give brainliest! Can someone answer these 2 questions? Please also show the work
    9·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!