1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
alisha [4.7K]
2 years ago
6

What is the length of line segment kj? 2 startroot 3 endroot units 3 startroot 2 endroot units 3 startroot 3 endroot units 3 sta

rtroot 5 endroot units
Mathematics
2 answers:
Vladimir [108]2 years ago
7 0

%120 your answer should be like 3×3×2×2×0

Jobisdone [24]2 years ago
6 0

Answer:

D

Step-by-step explanation::

i chose C but found out the right answer was D. { on Edginuity 2022 :) }

You might be interested in
Work out<br><br> 1/3 + 2/9<br><br> Give your answer in its simplest form
Soloha48 [4]

Step-by-step explanation:

1/3 + 2/9 = 3/9 + 2/9 = 5/9

Topic: Fractions

If you like to venture further, feel free to check out my insta (learntionary). I'll be constantly posting math tips and notes! Thanks!

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Which of the following statements are always true when a transversal crosses parallel lines? 1.Several congruent angles are form
slavikrds [6]
Statements that are always true are:1. Several congruent angles are formed.4. Supplementary angles are formed.Other statements are not always true when a transversal crosses parallel lines.

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Please help me! Screenshot of question is attached. 15 Points and Brainliest to the correct answer.
ehidna [41]

Hello,

I would love to answer but there is no screenshot to see!


7 0
4 years ago
Learning Task 1: Choose the correct answer. Write your answers on your answer sheet.
irina [24]
Answer
Q1- c
Q2-c
Q3-d
Q4-b
Q5-a
3 0
3 years ago
Isabella has 6,000 dollars . she gave her mother 1,800 dollars . she donated 1/4 of the remaining amount to a charity. what perc
kow [346]
6000 - 1800 = 4200
4200/4 = 1050
so she donated 25% to charity


8 0
3 years ago
Other questions:
  • A regression analysis was performed to determine the relationship between the costs of a product (y), the time to make the produ
    9·1 answer
  • Select the pair of functions representing f(x) and g(x) if f(g(x)) =18x+1.
    13·1 answer
  • A bakery offers a sale price of $2.75 for 4 muffins. What is the price per dozen?
    5·2 answers
  • Point Q' is the image of (-5,1) under a translation by 6 units to the right and 2 units down
    15·1 answer
  • 2x10+6x13x(1/100)+9x(1/1000) into a decimal
    5·2 answers
  • If 9=90 8=72 7=56 6=42 what does 3=
    7·1 answer
  • Find the sum of PQ<br> 8x-27
    13·1 answer
  • On Monday Eric planted a 3 centimeters tomato plant and 5 centimeters high tomato plant in his garden the graph models the growt
    11·1 answer
  • 42. The price of a baseball cap is $9.00 plus $0.78<br> tax. What is the price of 4 caps?
    6·2 answers
  • Subtract-2x^2-6x+10 from -2x +9
    15·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!