9.75 dollars divided by 3 pounds equals 3.25 per pound
Answer:
4 + 0.32x
Step-by-step explanation:
0.32 = cost of one text message
0.32x = cost of x text messages
4 + 0.32x = monthly cost of x text messages
Answer:
5
Step-by-step explanation:
Hello!
We put in 2 for x and 6 for y

Now we can solve this


The answer is 5
Hope this helps!
Answer:
388 miles in one hour.
Step-by-step explanation:
You divide 1,940 by 5.
Answer:
1) C. reject the null hypothesis; there is sufficient evidence to support the claim that “A” the students are NOT evenly distributed throughout the classroom
4) A. 7.815
7) D. fail to reject the null hypothesis; there is not sufficient evidence
i’m sorry my test doesn’t have questions 8 and 10 so i don’t know the answer
Step-by-step explanation:
i just took the test