1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
nasty-shy [4]
2 years ago
15

Need help !!!!!!!!!!! !!!!!!

Mathematics
1 answer:
luda_lava [24]2 years ago
6 0

Answer: B

Step-by-step explanation:

You might be interested in
Jackson bought 3 pounds of candies for $9.75 What was the price of these candies in dollars per pound?
Stels [109]
9.75 dollars divided by 3 pounds equals 3.25 per pound
8 0
4 years ago
A text message plan costs ​$4 per month plus ​$0.32 per text. Find the monthly cost for x text messages.
krok68 [10]

Answer:

4 + 0.32x  

Step-by-step explanation:

       0.32 = cost of one text message

     0.32x = cost of x text messages

4 + 0.32x = monthly cost of x text messages

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Can someone please help find the answer and explain how you got it please.
tresset_1 [31]

Answer:

5

Step-by-step explanation:

Hello!

We put in 2 for x and 6 for y

\frac{2(6)-2}{2}

Now we can solve this

\frac{12 - 2}{2}

\frac{10}{2} = 5

The answer is 5

Hope this helps!

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Tammy took a five-hour flight to Denver, Colorado. She traveled
marysya [2.9K]

Answer:

388 miles in one hour.

Step-by-step explanation:

You divide 1,940 by 5.

7 0
3 years ago
Hi please help I have no confidence or motivation at this point and I just don't wanna fail. Thank you.
aleksandrvk [35]

Answer:

1) C. reject the null hypothesis; there is sufficient evidence to support the claim that “A” the students are NOT evenly distributed throughout the classroom

4) A. 7.815

7) D. fail to reject the null hypothesis; there is not sufficient evidence

i’m sorry my test doesn’t have questions 8 and 10 so i don’t know the answer

Step-by-step explanation:

i just took the test

7 0
3 years ago
Other questions:
  • Very confused on 1-3. please help
    14·1 answer
  • Ms.smith has 132 stickers to give to her students. she has 25 students. if she gives the same number of stickers to each of her
    15·1 answer
  • Answer plz for brainliest
    9·1 answer
  • Can you please help me !!!
    9·1 answer
  • Which angles are in the exterior ​
    14·2 answers
  • The formula that describes an object's motion is given by s=ut+1/2at^2, where s is the distance traveled, u is the initial veloc
    15·1 answer
  • What value of y makes the statement true? -6(y+15)=-3+6
    11·1 answer
  • 2. Which is a true statement about the table below?<br> Please answer honestly
    15·1 answer
  • What is the slope of a line thatpasses through the points (2,3) and (5,20)
    8·1 answer
  • Socks cost $5 per pair.
    14·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!