1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Andreas93 [3]
1 year ago
7

The product of 1/2 and 2/15 is a/an ________________.

Mathematics
1 answer:
Dvinal [7]1 year ago
8 0

Answer:

irrational

Step-by-step explanation:

Irrational + irrational = irrationL

You might be interested in
A 2-gallon bottle of fabric softener costs $16.64. What is the price per cup?
Burka [1]

Answer:

each cup would cost $0.52

Step-by-step explanation:

there are 16 cups in 1 gallon so you multiply that by two. Then you have 32 so you divide 16.64 by 32 and you end up with 0.52.   hope this helped :))

Tell me I got this wrong

3 0
2 years ago
If f(x)=|x+2| is changed to g(x)=3f(x)+4, how is the graph of the function transformed?
frozen [14]

Answer:

download photomath it will help u with any type of math

3 0
3 years ago
Help please! Thank you!
Stolb23 [73]
Because a rectangular pyramid's base is square, the cross section would be as well

4 0
2 years ago
Help me plz mathhh ill give brainliest
NISA [10]

Answer:

afb= 90

cfd= 62

Step-by-step explanation:

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
The most efficient first step in the process to factor the trinomial 4x^3-20x^2+24x
USPshnik [31]
Factor out 4x <=====
7 0
2 years ago
Other questions:
  • I just need the answer asap
    5·2 answers
  • 7) A photo booth charges a $500 fee for two hours at a party, plus $50 per additional hour. Cindy doesn't want to spend more tha
    10·2 answers
  • What is ratios and how is it solved​
    15·1 answer
  • Estimate then find the quotient 4.185 divides by 0.93
    6·2 answers
  • #7 I don't know how to solve this
    7·1 answer
  • Laura borrowed $175,000 at a rate of 5% simple interest for 15 years. How much interest will Laura pay?
    9·1 answer
  • Write the ratio 4.05 : 1.35 in the format n : 1
    14·2 answers
  • A grocery store charges $2,49 per pound for organic apples. What is the cost c, in dollars, of p pounds of
    12·1 answer
  • Please help me !!! !!!!
    13·2 answers
  • Judy baked a pizza for lunch.The size of the pizza was 14 inches in the diameter. Find the area of the pizza.​
    5·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!