1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
atroni [7]
2 years ago
11

HELP !!!

Mathematics
1 answer:
Dmitrij [34]2 years ago
5 0
The answer to this is negative
You might be interested in
What is (3.5 x 10^-5) (3 x 10^-10)
Kryger [21]
It is 1.05 E-14 that's the answer

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Hey! please help i’ll give brainliest
erma4kov [3.2K]

Answer:

I think A is the answer

hope this helps

have a good day :)

Step-by-step explanation:

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
The following table shows the cost of
Nezavi [6.7K]
What’s the question
8 0
3 years ago
Which point on the number line best represents 10? <br> i need the answer QUICKKK!!!
insens350 [35]

Answer:

my best guess would be H

Step-by-step explanation:

3.3 x 3.3 = 9.9 which is close to 10

6 0
3 years ago
20n^2+3n=12n^2+4<br>identify a,b,c​
masya89 [10]

Answer:

a)  a=8,  b=3,  c=-4

b) (-3 + \sqrt{137})/16, (-3 - \sqrt{137})/16)

c) roots in decimal form are 0.54 and -0.92

Step-by-step explanation:

a) 8n² + 3n - 4

b) (-3±\sqrt{9+128}) ÷ 16

6 0
3 years ago
Other questions:
  • Six times the reciprocal of a number equals 2 times the reciprocal of 6. find the number.
    7·2 answers
  • A bicycle is on sale at $12 more than half of the regular price. If the sale price is $75, find the regular price.
    8·1 answer
  • Which answer is equal to the quotient in the expression below?<br><br> 6x^3 + 7x^2 - 1/2x + 1
    10·2 answers
  • Rachel really wants to purchase a new skateboard and her mother has agreed to give her a weekly allowance that she can save unti
    10·1 answer
  • Halppppppp meeeaaaaaaaaaaaa
    11·1 answer
  • 6w-y=2z, Solve for the value of w
    7·2 answers
  • What is 1/5 + 7/8 PLS HELP ME if you help me I’ll give you 20 points!
    10·2 answers
  • Fantastic pins Bowling Alley charges $2.50 for shoe rental plus $3.25 for each game. Write an expression representing the cost t
    15·1 answer
  • A bag of nuts weighs 3 ounces and costs 50 cents. What is the unit price? Round to the nearest cent.
    9·2 answers
  • Classify the following based on sides and angles.​
    14·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!